FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist Yetkili: “Gelecek Savaşlarımız Daha Zor Olacak”

İşgal ordusu askeri istihbarat şubesi “Aman” başkanı Herzi Halevi, Ortadoğu’daki istikrarsız durumun savaşların şeklini değiştirdiğini ve daha da zor hale getirdiğini söyledi.

Halevi, eski savaş tecrübelerinin bugün artık geçerli olmadığını öne sürerek, “Güvenlik deneyimleri bize gelecek savaşın daha zor olacağını söylüyor” dedi.

Herzi Halevi bu açıklamaları işgal rejimindeki Herzliya kentinde 16’ncısı düzenlenen Herzliya Ulusal Güvenlik Konferansı kapsamında Lübnan Savaşı’nın 10’uncu yıldönümü münasebetiyle gerçekleştirilen panelde yaptı.

İsraillileri Ortadoğu’da birkaç yıldır yaşanan istikrarsızlık haline alışmaya davet eden Halevi, İsrail’in yine bölgedeki en büyük güç olduğunu iddia etti.

“Ordular zayıflıyor, diğerleri değişiyor, fakat bizim ordumuz gücünü koruyor” diyen Halevi, İsrail’in ve Hizbullah’ın bir on yıl daha sınırda sükûnetin hakim olmasına itirazlarının olmadığını söyledi.

Tel Aviv’in Hizbullah ile bir başka savaş istemediğini belirten Halevi, buna rağmen savaş olursa ona da hazır olduğunu bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Mayıs 2024 (60) içerik yüklenmiştir.