FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist yetkili: HAMAS’ı bitiremeyiz

Siyonist askeri istihbarat teşkilatı eski başkanı General Uri Sagi, İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ı bitirmenin ve onu yok etmenin imkânsız olduğunu belirterek, Hamas’ın tedavisi olmayan bir hastalık olduğunu iddia etti ve onunla yaşama yollarının aranması gerektiğini söyledi.

Sagi yaptığı açıklamada Siyonist hükümetin Hamas ile yaşama yollarını araması gerektiğini belirterek şöyle devam etti: “Dünyada çok fazla sorun ve hastalık var. Bunlardan bazılarının tedavisi imkânsızdır. İşte Hamas da onlardan biridir”.

İşgal ordusunda özürlü kalan kişilerin oluşturduğu örgüte bağlı el-Muharib dergisinin kendisiyle yaptığı ve Çarşamba akşamı da (04 Ağustos) yayınladığı röportajda Sagi, Hamas ile diyalog konusuna da değinerek şöyle dedi: “Hamas ile konuşmak tabiî ki mümkündür. Hamas ile sakin bir süreç yaşamamız için bizim uygun bir formül bulmamız gerekir. Siyonist rejim gelecek nesillere güvenli bir hayatı bu şekilde taahhüt edemez”.

Siyonist işgal hükümetinin sorulan bazı sorulara açıklık getirmesi gerektiğini belirten Sagi, bunların başında “Nereye gidiyoruz?” sorusunun geldiğini ifade etti.
Hamas’ın elinde bulunan Siyonist asker Gilat Şalit konusuna da değinen Siyonist general şöyle dedi: “Daha önce bu konuda tam manasıyla bir başarısızlık örneği sergiledik. Şalit’in omuzunda olan esir takasının şartlarını düzenlemek için bazı çalışmalar sürüyor. Yanlış askeri politikalardan ötürü işgal rejimi daha önce çok büyük hatalar işledi. Şu anda yapması gereken, Şalit’i sağ-salim bir şekilde ailesine teslim etmektir”.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.