FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist Yetkililer: Abbas müzakerelerden geri çekilemez

Siyonist işgal liderleri, Netanyahu hükümetinin işgal altındaki Batı Yaka’da Yahudi yerleşim birimi inşasını yeniden dondurmama kararını tamamen desteklediklerini ifade ederek, müzakereleri terk etmekle tehdit eden Mahmud Abbas’ın bu görüşünden geri adım atacağını söyledi.

Siyonist Çevre Bakanı Gilad Erdan, bu sabah (26 Eylül Pazar) basına yaptığı açıklamada, “Yahudi yerleşim birimi inşasının dondurulması, bedeli Filistin yönetimiyle sürdürülen müzakerelerin bitmesi dahi olsa 2010 Eylül ayının 26’sında sona erdi” dedi.

Erdan, Yahudi yerleşim birimi inşasının yeniden başlatılması nedeniyle müzakerelerin son bulmasının sorumluluğunun sadece Filistinlilere ait olacağını öne sürdü.

“Ben, Abbas’ın sonunda müzakerelere döneceğine ve tehditlerinden geri adım atacağına inanıyorum” diyen Erdan, Filistinlilerin Siyonist işgal devletiyle devletin Yahudiliği veya mültecilerin topraklarına geri dönüşü gibi konularda anlaşmaya yanaşmadıkları her an realitede yeni gerçeklerle karşılaşacaklarını ve bu gerçeklerin daha sonra değiştirilemeyeceğini söyledi.

Öte yandan, Siyonist Parlamento üyesi Danny Danon, Yahudi yerleşim birimi inşasının dondurulma süresinin sona ermesi nedeniyle düzenlenen kutlamaların kararın uzatılması girişimlerine karşı verilen bir savaş niteliğinde olduğunu ifade etti.

Likud milletvekili Yariv Levin ise, Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu’ya Yahudi yerleşim birimi inşasını durdurması yönünde yapılan dış baskılara boyun eğmemesi çağrısında bulundu.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Ağustos 2021 (18) içerik yüklenmiştir.