FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonistler, Abbas’ın korumalarının eğitimini yakından takip ediyor

Siyonist medya kaynakları, Abbas’ın özel korumalarının yaptığı bir tatbikata Siyonist üst rütbeli iki yetkilinin de katıldığını belirterek, bu katılımın iki taraf arasındaki işbirliğinin boyutunu yansıttığını ifade ettiler.

Siyonist işgal radyosu Orta Bölge Komutanı Avi Mizrahi’nin de hazır olduğu tatbikata katılan Batı Yaka’daki Siyonist Sivil İdare Başkanı Yoav Mordehay’ın şöyle dediğini duyurdu: “İsrail ordusu ile Abbas güçleri arasındaki işbirliği ve koordinasyon bölgede huzuru oluşturma noktasında çok önemlidir. Bu işbirliği her iki tarafı da tehlikelerden koruyor. Mahmut Abbas’a bağlı güçler başta ordu olmak üzere İsrail’deki bütün güvenlik birimleriyle birlikte çalışıyorlar. Son zamanlarda her iki güç birlikte terör (direniş) gruplarına karşı operasyon düzenlemeye başladılar.”

İşgal radyosu, internet sitesinde haberle ilgili bir fotoğraf da yayınlayarak, Abbas’ın özel korumalarının terör örgütleri dedikleri başta İslamî Direniş Hareketi (Hamas) olmak üzere Filistin direniş gruplarına karşı nasıl eylem yaptıklarını ortaya koydu.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.