FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonistler, Aksa ve Ramallah’a baskın düzenledi

Siyonist yerleşimciler işgal rejimi askerlerinin desteğiyle Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediler. Yerleşimciler ayrıca bu rejimin askerlerinin yeşil ışığıyla Ramallah’a da vahşi şekilde baskın düzenlediler.

İşgal polisi bu sabah 134 işgalcinin 1967’den bu yana tamamen işgal güçlerinin kontrolünde olan El-Mağaribe Kapısı’ndan geçerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemelerine izin verdi.

Onlarca yerleşimcinin bu sabah küçük gruplar halinde Mescid-i Aksa’ya girdiği ve El-Mağaribe Kapısı’nın dört saat süreyle açık kaldığı belirtildi.

Siyonist yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’nın avlusunda dolaştıkları ve Siyonist rehberlerden sözde heykel hakkında bilgi aldıkları, Er-Rahme Kapısı yakınlarında ayin yaptıkları bildirildi.

Quds Press Haber Ajansı’na konuşan kaynaklar, bu sabah 113 yerleşimcinin ve 21 işgal hükümeti görevlisinin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini söyledi.

Siyonist yerleşimcilerin öğleden sonra da Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesinin ve baskına katılanların sayısının artmasının beklendiği kaydedildi.
İşgal güçleri de bu sabah erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde gerçekleştirdiği baskınlarda biri eski bakan 13 kişiyi gözaltına aldı.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Eylül 2022 (16) içerik yüklenmiştir.