FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonistler bizim şartlarımızı kabul edecek

Filistin Meclis Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Bahr, direnişin olası bir esir değişimi anlaşmasında kendi şartlarını Siyonist işgal devletine kabul ettireceğini ifade etti.

Esirlerle Dayanışma İçin Uluslararası Kızılhaç Örgütü’nün Gazze’deki bürosu önünde bugün (23 Kasım Pazartesi) yapılan eyleme katılan Dr. Bahr, Siyonist işgal zindanlarında bulunan Filistinli esirlere ilişkin Siyonist bakış açısını değiştirecek bir esir değişimi için direnişin çabalarını sürdürdüğünü söyledi.

Yaptığı konuşmada ayrıca esir yakınlarının Kurban bayramını kutlayan Bahr, Filistin halkının Kurban bayramında bayram sevincinin yanı sıra zindanlardaki esirlerin bırakılma sevincini de yaşayacaklarını ifade etti.

Dr. Bahr devamla, Filistin halkına karşı yapılan bütün komplo ve oyunlara rağmen direniş seçeneğinin etrafında kenetlenen esir ailelerini takdir ettiklerini ve bu tutumları nedeniyle de kendilerine müteşekkir olduklarını dile getirdi.

İşgal devleti zindanlarında 10 binden fazla Filistinli esir bulunuyor. Siyonist asker Şalit’i ellerinde bulunduran direniş grupları, Şalit’e karşılık ağır ceza alanlarla kadın, yaşlı ve hasta esirlerin serbest bırakılmasını istiyor.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (78) içerik yüklenmiştir.