FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonistler bölgede kesilip atılması gereken kanser parçasıdır

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden Muşir el-Mısri, işgal devletinin niyetlendiği askeri tatbikatın Filistin toprakları üzerindeki varlığının batıl olduğunu gösterdiğini belirterek, işgal varlığının bölgede bir kanser parçası olduğunu ve nihayetinde kesilip atılacağını belirtti.

İşgal devletinin olası askeri eylemlere karşı tarihinin en büyük askeri tatbikatını yapacağını duyurmasının ardından dün (25 Mayıs Pazartesi) bir açıklama yapan Hamas lideri Mısri, işgal devletinin kendi varlığını ispat etme peşinde olduğunu, bölge ülkelerine karşı çalım atmaya ve gövde gösterisinde bulunmaya çalıştığını söyledi.

Hamas liderlerinden Mısri devamla şöyle dedi: “İşgal devleti bu tatbikatla Filistin direniş gruplarına da bir mesaj vermek istiyor. Bununla, direniş gruplarından teslim bayrağı çekmelerini istiyor. Fakat direniş güçleri bugün bölgede artık bir denge unsurudur. Hiç kimse onları göz ardı edemeyeceği gibi, ezip geçemez de.”

Olağanüstü durumlara karşı Filistin direniş gruplarından hazırlıklı ve tek saf halinde olmalarını isteyen Mısri, işgalci varlığın hiçbir anlaşmaya saygılı olmadığını belirterek direnişin şu anda daha güçlü olduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (25) içerik yüklenmiştir.