FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonistler, Direniş’in taleplerini yerine getirmek zorunda

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden İsmail Rıdvan, Siyonist işgal hükümetinin esir asker Şalit’i kurtarmak için Filistin direniş gruplarının taleplerini kabul etmekten ve şartlarını yerine getirmekten başka seçeneğinin olmadığını belirtti.

Rıdvan, dün (30 Eylül Çarşamba) El-Quds Televizyonuna yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Siyonist işgal yönetimi silah gücüyle Şalit’i geri alamadığı gibi, kuşatma, cinayet ve tehdit yoluyla onunla ilgili herhangi bir bilgiye de elde edemedi. Allah’ın yardımı ve başta Kassam Tugayları olmak üzere direniş mücahitlerinin tedbiri neticesinde Siyonistler bu konuda amaçlarına ulaşamadı.”

Rıdvan devamla şöyle dedi: “Bu başarı ve kazanım Filistin halkıyla Filistin birliğinin hanesine bir artı olarak geçecektir. Bizler ta baştan beri anlaşmanın bütün Filistin halkını kapsamasını istedik. Bu anlaşma aynı zamanda direniş seçeneğinin başarı getirdiğini de gözler önüne seriyor.”

Rıdvan, yakında kapsamlı bir esir değişimi anlaşmasının gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda yöneltilen bir soruya da şöyle cevap verdi: “Bu konuda büyük bir hareketlilik var. Nihai bir anlaşmanın ne zaman olacağıyla ilgili bir şey söylemek için henüz erken. Fakat biz esirlerimizin en kısa zamanda evlerine dönmelerini temenni ediyoruz. Siyonistler anlaşma olmasını istiyorlarsa, öncelikle Filistin halkı nazarında izzetli bir anlaşma için çaba gösteren direnişin şartlarını kabul etmeleri gerekir.”

Başa dön tuşu
Bugün 06 Mayıs 2021 (22) içerik yüklenmiştir.