FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonistler doğrudan görüşmeleri zafer olarak niteledi

Siyonist gazetelerden Haaretz, işgal rejimiyle Fetih arasında doğrudan müzakerelerin başlaması için tarih belirlenmesinin Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu için bir zafer olduğunu yazdı.

Siyonist gazete dün (21 Ağustos Cumartesi) internet sitesinde verdiği haberde şunları ifade etti: “Bir buçuk yıldır sönük geçen siyasi bir sürecin ardından Abbas yönetimiyle doğrudan müzakereleri kabul ettiren Netanyahu mütevazı da olsa ilk siyasi kazanımını elde etmiştir. Netanyahu’nun en büyük başarısı ise son aylarda oldu. Çünkü bu aylarda Amerika’nın baskı yönünü değiştirmeyi başardı. Amerika’nın 1,5 yıl süreyle İsrail’e yaptığı baskı rotasını Filistin tarafına çevirmeyi başardı ve Amerika başkanı Obama İsrail hükümeti yerine doğrudan müzakerelere başlaması için Abbas’a baskı yapmaya başladı.”

Gazete devamla, işgal rejimiyle Abbas yönetimi arasında Eylül ayının ikisinde Washington’da açılışı yapılacak olan doğrudan müzakerelerin Netanyahu’nun ısrar ettiği şartlara uygun olarak başlayacağını da ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Ağustos 2022 (2) içerik yüklenmiştir.