FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonist gaspçılar Beyt Emir beldesini bastı

Siyonist gaspçılardan bir grup dün akşam (13 Şubat Pazar) Batı Yaka’nın El-Halil şehrine bağlı Beyt Emir kasabasını basıp ortalığı ayağa kaldırdı.

Mahalli kaynaklar dünkü olaylarla ilgili olarak şu bilgiyi verdiler: “Silahlı bir grup Siyonist gaspçı dün Beyt Emir’i basıp beldede terör estirdi. Bir grup gaspçının beldeye geldiğini haber alan işgal askerleri ise giriş çıkışları kapattıktan sonra gaspçıları yakalamak için geniş çaplı aramalar yaptı.”

Yerel kaynaklar devamla, beldeye tali yollardan birinden giren silahlı gaspçıların katliam yapmalarından endişe duyduklarını belirterek, gaspçı Yahudi yerleşimcilerin de en az işgal askerleri kadar Filistin halkı için tehlike oluşturduğunu ifade ettiler.

Her türlü silahı taşımalarına izin verilen gaspçı Yahudi yerleşimciler, işgal askerleri gibi Filistin halkına, bu halkın mallarına ve arazilerine saldırmaktan geri durmuyorlar. Nekbe’den şimdiye kadar işlenmiş birçok katliamın arkasında işgal yönetimi tarafından desteklenen bu çetelerin parmağı var.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Şubat 2023 (17) içerik yüklenmiştir.