FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonistler esir takası için baskılarını sürdürüyor

Filistinli direniş gruplarının elinde esir bulunan Siyonist asker Gilat Şalit’in yakınları ve Şalit’in serbest bırakılmasını isteyen onlarca Siyonist bugün (25 Temmuz Pazar) öğleden sonra başbakanlık konutu önünde gösteri yaptı.

İşgal radyosu verdiği haberde, Siyonist hükümetin yaptığı olağan haftalık toplantıya denk getirilen gösterinin trafiğin akışını aksatması ve konutun önünde kargaşaya neden olması üzerine bakanlardan İzak Aharanoviç ile Avishai Braverman’ın konuttan çıkıp göstericileri yatıştırmak için yoğun çaba harcadığını ifade etti.

Direniş grupların elinde bulunan Siyonist asker Gilat Şalit’in babası Noam Şalit yaptığı açıklamada esaret hayatında dördüncü yılına giren oğluna karşı Siyonist hükümetin ağır davranmasını kınadığını ve niçin işi ağırdan aldığını anlamadığını ifade etti.

Siyonist esir asker için bedel ödemek istemeyen Siyonist Başbakan Netanyahu; herhangi bir karşılık ödemeden oyun, hile, entrika ve düzenbazlıkla Şalit’i geri almak istiyor. Netanyahu, Şalit’e karşılık Siyonist zindanlarda bulunan hasta, yaşlı, çocuk, kadın ve ağır ceza alan yüzlerce esirin serbest bırakılması talebini reddediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2022 (18) içerik yüklenmiştir.