FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonistler, Filistinlilerin evlerini yıkmak için yeni komplolar peşinde

İşgal rejimi Savaş Bakanı Avigdor Lieberman’ın Filistinli eylemcilerin evlerinin yıkılması uygulamasının alanını genişletmeye çalıştığı ifade edildi.

İşgal rejiminde yayınlanan Yediot Ahranot gazetesi, Lieberman’ın sadece siyonistlerin öldüğü eylemleri gerçekleştirenlerin değil hatta siyonistlerin yaralandığı eylemleri gerçekleştirenlerin evlerinin de yıkılmasını istediğini yazdı.

Haberde, Lieberman’ın İsraillilerin ölümüyle sonuçlanan eylemlerin failleri gibi yaralanmayla sonuçlanan eylemleri gerçekleştiren Filistinli direnişçilerin evlerinin de yıkılmasının hukuki açıdan mümkün olup olmadığının incelenmesini talep ettiği belirtildi.

Gazetenin bugünkü sayısında yer alan haberde Lieberman’ın “Ölümle sonuçlanan saldırılar ile yaralanmayla sonuçlanan saldırılar arasında hiçbir fark yok” dediği belirtildi.

Haberde, Siyonist rejim savaş bakanı her iki durumda da eylemi gerçekleştirenlerin evlerinin yıkılması gerektiğini söylediği ifade edildi.

İşgal rejimi son dönemde işgal askerlerinin veya yerleşimcilerin ölümüyle sonuçlanan eylemlere karıştıkları gerekçesiyle gözaltına alınan Filistinli direnişçilerin ailelerine ait onlarca evi yıktı.

İntifada internet sitesi ise 2017 yılının başından şimdiye kadar Batı Şeria, Kudüs ve 1948 yılında işgal edilen topraklarda Filistinlilere ait 130 konutun siyonistlerce tahrip edildiğini yazdı.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mayıs 2022 (22) içerik yüklenmiştir.