HaberlerDünyaİranOrtadoğu

Siyonistler gazetecilere karşı 600’den fazla hak ihlali gerçekleştirdiler

“Gazetecilere destek komitesi” bu yıl içinde Siyonistlerin gazetecilere karşı işgal edilen topraklarda 625 hak ihlali gerçekleştirdiğini duyurdu.

Fars Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre söz konusu komite dün sabah Filistinli gazeteciler ile dayanışma dünya günü münasebeti ile yaptığı açıklamada, Siyonist rejimin gazetecilere yönelik her türlü cinayeti, silahlı saldırı, acımasız tutuklamaları, taciz ve takipleri işlediğini belirtti.
Rapora göre Siyonistlerin Gazze’ye yönelik 11 günlük saldırısı sırasında bir gazeteci ölürken 59 medya merkezi de tahrip edildi.
Gazetecilere Destek Komitesi, Filistinli gazetecilere destek ve onlarla dayanışma çağrısında bulunarak, onların Siyonistlerin cinayetlerini ifşa etmedeki rolünü takdir etti.
Filistin resmi Haber Ajansı geçen miladi yılında Siyonistler tarafından gazetecilere karşı en az 200 hak ihlali yapıldığı belirtildi.
Filistin gazeteciler derneği raporuna göre 2019’dan bu yana Filistinli muhabirler ve fotoğrafçılar en az 600 kez İsrail rejimi askerlerince saldırıya uğradı./

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (25) içerik yüklenmiştir.