FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonistler Gazze’de 1500 savaş suçu işledi

Savaş Suçlarını Tespit ve Suçluları Takip Merkezi “Tevsik”in Merkez Yönetim Kurulu üyesi Yakup el-Ğandur bugün (03 Ekim Cumartesi) yaptığı açıklamada, kurulun Siyonist işgal ordusunun Gazze’de binlerce ev, kurum ve kuruluş, cami, okul, hastane ve hükümet binasını hedef alarak ve buralarda BM tarafından yasaklanmış silahları da kullanarak işlediği savaş suçlarından 1500’ünü şimdiye kadar belgelediklerini ifade etti.

El-Ğandur, geçen yılın son ayında Gazze’de Filistin halkına karşı savaş suçu işleyen Siyonist komutan ve liderlerin yargılanması gerektiğini belirtti.

Başkanlık süresi bitmiş olan Mahmut Abbas’ın raporu sahiplenmekten vazgeçip raporun tartışılmasını engellemesini büyük bir ihanet olarak gördüklerini belirten El-Ğandur, Abbas’tan Filistin halkına karşı işlenecek her türlü cinayeti meşru gösterecek böyle bir kararı tekrar gözden geçirmesini istediklerini söyledi.
Abbas Yönetimi’nin, BM’ye bağlı Gazze’deki Gerçekleri Araştırma Komisyonu’nun hazırlayıp BM İnsan Hakları Komisyonu’na sunduğu rapora verdiği desteği geri çekmesi, bu yönetimin kimler tarafından yönlendirildiğini ve kime hizmet ettiğini bir kez daha göz önüne seriyor.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.