FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonistler gemileri engelleyemez

Kuşatmaya Karşı Halk Direnişi Komitesi Başkanı milletvekili Cemal El-Hudari, Siyonist işgal rejiminin önümüzdeki günlerde Gazze ile dayanışma için Lübnan’dan denize açılacak “Meryem” ve “Naci El-Ali” gemilerini engelleme gibi bir hakka sahip olmadığını belirtti.

El-Hudari konuya ilişkin bugün (24 Temmuz Cumartesi) yaptığı açıklamada şöyle dedi: “İşgal rejiminin iddia ettiği gibi uluslararası hukuk kendisine gemilere saldırma hakkını vermiyor. Çünkü her iki gemi uluslararası denizcilik hukukuna göre ve resmi olarak hareket ediyorlar”.

Siyonist rejimin Gazze’ye sadece insani yardım taşıyan ve içinde Amerikalı rahibelerin de bulunduğu gemilere saldırma tehdidinde bulunmasının kimliği ne olursa olsun Filistin halkına destek vermek isteyenlerle savaştığını açıkça gösterdiğini ifade eden El-Hudari, dünyanın neresinde olursa olsun herkesin dört yıldır kuşatma altında bulunan Filistin halkıyla dayanışma için Gazze’ye gelmeye ve kuşatmayı kırmaya hakkının olduğunu söyledi.

Yeni gemilerin Gazze için yola çıkmasının kuşatmayı hafiflettiğini söyleyen işgal rejimini yalanladığını belirten El-Hudari, Özgürlük Filosu’nda olduğu gibi gelen gemilere saldırmaması konusunda işgal rejimini uyardı.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (26) içerik yüklenmiştir.