HaberlerİranKuzey AmerikaOrtadoğu

Siyonistler, İran’ı terörist göstermeye çalışıyorlar

İran’ın Hollywood davasıyla ilgili avukatı Isabelle Coutant-Peyre, Fars haber ajansına yaptığı ziyarette dosyayla ilgili açıklamalarda bulundu.

İran’ın “Argo” filmiyle ilgili olarak Hollywood’a açtığı davanın avukatlık görevini üstlenen Fransız Isabelle Coutant-Peyre, dün merkez binamızı ziyaret etti. Bu ziyarette, Sinema Teşkilatı Uluslararası Danışmanı Gulamrıza Muntazami’yla birlikte yerel ve yabancı medya mensuplarından da bir grup da bulundu.

Avukavt Coutant-Peyre, bu ziyarette muhabirler karşısına geçip, ülkemizin Hollywood’a karşı açtığı davayla ilgili açıklamalarda bulunurken, Hollywood’un İslami İran karşıtı tavrına değinerek “Ben Fransız bir avukat ve uluslararası hukuk uzmanıyım ve İsrail taraftarı Siyonistlerin ellerindeki imkanlarını kullanarak İran’ı terörist göstermeye çalıştıklarına inanıyorum” dedi.

Coutant-Peyre daha sonra, Hollywood ve emperyalizmi insanların zihinlerini tahrip eden toplu imha silahı olarak tanımlayıp “Halihazırda, Müslümanları teröristlerle aynı düzeyde gösteren filmlerin Hollywood tarafından üretildiğine şahit olmaktayız” ifadesini kullandı.

İran’ın Hollywood davasıyla ilgili avukatı Coutant-Peyre ayrıca “Onlar birinci adımda Müslümanları terörist olarak tanıtmaya başladılar. Şimdi de aynı plan üzerine İslami İran üzerine yoğunlaşmış durumundalar” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Haziran 2022 (2) içerik yüklenmiştir.