FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonistler Kudüs’te 14. Dünya Yahudi Kongresi’ni düzenlemek istiyor

Kudüs’te faaliyet gösteren İslam ve Hıristiyan Teşkilatı, Yahudilerin iki gün sonra işgal altındaki Kudüs şehrinde 14. Dünya Yahudi Kongresini düzenlemek istemelerinin bütün ümmetin duygularını hiçe saymak anlamına geleceğini ifade etti.

Teşkilat Genel Sekreteri Dr. Hasan Hatır konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı: “İşgal rejimi Filistin’deki ve Filistin dışındaki Müslümanların duygularını önemsemiyor. Şu anda özelde Filistinlilerin genelde ise bütün Müslümanların dini duygularını incitmeyi amaçlıyor. Onların kongrelerini Ramazan ayında ve Kudüs’te yapmak istemeleri bunun en güzel örneğidir. Mescidi Aksa’nın yakılışının 41. yıldönümünü, Hz. İbrahim Camii katliamının 16. yıldönümünü, Ayn Silvan camisi saldırını andığımız ve Ramazan ayında bile Müslümanların Mescidi Aksa’da namaz kılmalarına izin verilmediğini müşahede ettiğimiz şu günlerde Yahudilerin kongre kararını duyuyoruz.”

Siyonistlerin yapmak isteği bu kongrenin dünya Siyonist liderlerinin yaptığı basit bir toplantı olmadığını belirten Hatır devamla şöyle dedi: “Burada toplanacak olan Siyonist liderler bu kongrede işgal rejimini koruma yollarını ve onu çevreleyen tehlikelere karşı nasıl mücadele edileceğini tartışacaklar. Kudüs’ü savunmak ve korumak için Müslümanların bir tek toplantı yapmalarına izin vermeyen işgal rejiminin, burada uluslararası boyutta bir kongre düzenlemesi işin tehlikeli boyutunu gösteriyor.”

Başa dön tuşu
Bugün 07 Ağustos 2022 (42) içerik yüklenmiştir.