FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonistler, Mescid-i Aksa’nın altında yeni bir tünel kazıyor

El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Müessesesi, Siyonist işgal yönetiminin Mescid-i Aksa’ya yönelik planlarının devam ettiğini söyledi.

El-Aksa Müessesesi bu açıklamasını Siyonist işgal devletinde yayınlanan Maariv gazetesinin bugünkü (16 Ağustos Pazartesi) sayısında Kudüs’ün Eski Belde semtinde el konulan Eş-Şeref Mahallesi’ni Burak Meydanı’na bağlayacak bir tünel inşa edilmesinin planlandığını yazması üzerine yaptı.

Gazete, planın Siyonist planlama dairelerinin nihai onayını ve işgal yönetiminin yürüttüğü “arkeolojik” kazıların sona ermesini beklediğini belirtti.

Maariv gazetesi söz konusu projeyi yaklaşık bir buçuk yıl önce de gündeme getirmişti. Fakat gazetenin haberi birinci sayfasından büyük puntolarla yeniden yayınlamasının Siyonist işgalcinin Mescid-i Aksa’yı boğma ve çevresini Yahudileştirme faaliyetlerini sürdürdüğü mesajı niteliğinde olduğu ifade edildi.

El-Aksa Müessesesi, bugün konuyla ilgili yayınladığı bildiride, planın Mescid-i Aksa’yı doğrudan hedef alan bir tehlike olduğuna işaret ederek, Siyonist işgalcinin Burak Meydanı çevresinde Yahudi varlığını yoğunlaştırmayı ve bölgeyi Mescid-i Aksa’ya yönelik baskınların çıkış noktası haline dönüştürmeyi hedeflediğini söyledi.

Planın Mescid-i Aksa’yı bölme ve Filistinlileri korkutup bölgeden kaçırma projesi kapsamında yapıldığını ifade eden El-Aksa Müessesesi, işgalcinin planı yeniden ilan etmesinin işgal güçlerinin bir süre önce Mescid-i Aksa’ya baskın tatbikatı yapmasıyla aynı döneme denk gelmesine dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (26) içerik yüklenmiştir.