FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonistler Mescidi Aksa’ya yeniden saldırdılar

Terör rejimi İsrail güçlerinin desteğindeki fanatik siyonist yahudilerin Mescidi Aksa’ya saldırdığı ve çirkin girişimlerde bulundukları bildirildi.

Siyonist yahudi yerleşimcilerin, dün geçtiğimiz günlerde olduğu gibi İsrail askerlerinin desteğinde Mescidi Aksa’ya saldırdıkları ve Filistinlilerin camiye girmelerine engel olmaya çalıştıkları anlaşılıyor.

Bu arada siyonist işgal güçleri dün sabah Batı Yaka bölgesinde yine değişik noktalara baskınlar düzenledi ve tutuklamalar gerçekleştirdiler.

Filistin TV muhabirlerinin edindiği bilgilere göre Batı Yaka’da düzenlenen baskınlarda işgal güçleri onlarca eve girdi.

Kalkiliya şehrinin doğusundaki Izun beldesindeki evlere ve iş yerlerine yapılan baskınlarda yedi kişinin gözaltına alındığı ifade edildi. İşgalciler baskınlarda evlerde yaptıkları aramalarda eşyalara da ciddi şekilde zarar verdiler.

Beytlahim’de değişik beldelere düzenlenen baskınlarda da sekiz genç gözaltına alındı. Buralardaki baskınlarda da işgalciler evlere girerek sıkı aramalar yaptılar.

Nablus vilayetinin iki ayrı beldesine yapılan baskınlarda da işgal güçleri özgürleştirilmiş eski esirlerden iki kişiyi gözaltına aldılar.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (2) içerik yüklenmiştir.