HaberlerİranKuzey AmerikaOrtadoğu

Siyonistler, Nükleer anlaşmanın yenilgiye uğratılması için 100 milyon dolar harcadı

Chicago Radyosu sunucusu, yazar Stafon Lendmen, Amerika’da İsrail ve hamilerinin, İran ve 5+1 grubu arasında varılan nükleer anlaşmayı yenilgiye uğratmak için 100 milyon dolar harcama yaptıklarını söyledi.

Lendmen, dün Presstv’ye verdiği demeçte, Amerika’da Yahudilerin güçlü olarak nüfuzuna sebep olan kuruluşlardan Amerika-İsrail Genel İlişkiler Komitesi’nin (AIPAC), İran ve 5+1 grubu arasında varılan Ortak Eylem Planı olarak bilinen nükleer anlaşmanın yenilgiye uğratılması veya zayıflatılması ve itibarına gölge düşürülmesi için en az 100 milyon dolar harcama yaptığını söyledi.

Lendmen, İran’ın yok edilmesini isteyenlerin gerçekte İran’la savaş istediklerini belirterek; ”onlar İran’ın yok edilmesini istiyor. Onlar İsrail’in bölgedeki asıl rakibinin ortadan kalkmasını istiyor” dedi.

Söz konusu yazar ve sunucu, nükleer anlaşmayla ilgili inceleme ve olumlu ya da olumsuz görüş bildirmesi için Kongre’nin yaklaşık 60 günlük zamanının olduğunu belirterek, muhtemel olarak bu anlaşmayla ilgili olarak Eylül ayı veya öncesinde oylamanın yapılacağını söyledi.

Kongre üyelerinin hâlihazırda yaz tatilinde olduğunu fakat onların birkaç hafta sonra çalışmalarına başlamak için Kongre’ye döneceklerini belirten Lendmen’in bu açıklaması, Obama’nın Kongre’den nükleer anlaşmaya destek vermesi için Demokratlar’dan ve nükleer anlaşma destekçilerinden, nükleer anlaşmayı sekteye uğratmak ve Ortadoğu’da yeni bir savaş başlatmak için muhaliflerin milyonlarca dolar harcama yaptıklarını bildirmesinin ardından gelmektedir.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Eylül 2021 (16) içerik yüklenmiştir.