FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonistler şantajla Goldstone raporu’nu erteletti

Şihab Haber Ajansı, Washington’daki kaynaklara dayandırarak verdiği haberde, daha önce Richard Goldstone başkanlığındaki BM heyetinin hazırladığı Gazze raporuna desten veren Abbas yönetiminin bu desteğini geri çekmesi için işgal yönetiminden bir heyetin Filistin heyetiyle görüşüp kendilerini ikna ettiğini yazdı.

Şihab Haber Ajansı verdiği haberin devamında, Abbas yönetimi heyetinin başlangıçta ısrarla tavrını sürdürdüğünü, ancak Siyonist subay İli Afraham’ın bilgisayarına yükleyip getirdiği, Abbas ile işgal yönetimi Savaş Bakanı Ehud Barak arasında geçen Livni’nin de hazır olduğu toplantı görüntülerini Filistin heyetine seyrettirmesiyle heyetin tavrını değiştirdiğini ifade etti.

Şantaj görüntüleri

Şihab’a bilgi veren kaynaklar, Siyonistlerin getirdiği video kaydında Mahmut Abbas’ın Gazze’ye yönelik savaşın sürmesini ısrarla savunduğu ve yaptığı hararetli konuşmaya mukabil Barak’ın tereddüt içinde başını salladığı Livni’nin ise Abbas’ı desteklediğinin görüldüğünü ifade ettiler.

Kaynaklar devamla, Afraham’ın bunun yanı sıra Siyonist Genelkurmay Başkanlığıyla Tayyib Abdurrahim arasında geçen bir konuşmayı da Filistin heyetine dinlettiğini belirttiler. Kaynakların verdiği bilgilere göre konuşma şöyle cereyan ediyor:

Abdurrahim: İsrail ordusunun Cibaliya ve eş-Şati mülteci kamplarına girme zamanı geldi, şartlar gayet müsait. Bu iki mülteci kampı düşerse Gazze’deki Hamas yönetimi de düşer. Bunların düşmesinin ardından Hamas beyaz bayrak kaldırır.

Dov Weisglass: Böyle bir operasyon birçok sivilin ölmesine neden olacak.

Abdurrahim: (Olsun) Hamas’ı seçenler onlar. Dolayısıyla kendi geleceklerini biz değil kendileri belirledi.

Kaynaklar Şihab Haber ajansına devamla şu bilgileri de verdiler: “Siyonist heyet Filistin heyetine görüntü ve ses kayıtlarını sunduktan sonra, desteklerini geri çekmemeleri durumunda bu belgeleri Birleşmiş Milletler’de herkese dinletecekleri tehdidinde bulundular. Bunun üzerine Filistin heyeti de destek kararını geri çekti. Bununla yetinmeyen Siyonist heyet, Filistin tarafına Goldstone Raporu’na destek vermeyeceklerine dair bir de yazılı belge imzalattılar.”

Başa dön tuşu
Bugün 18 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.