HaberlerDünyaFilistinOrtadoğu

Siyonistler şokta! Esirlerin Yerlerini Değiştiriyor!

Siyonistlere ait haber kaynaklarının verdiği bilgilere göre işgal yönetimi, sabahleyin altı esirin tünel kazarak kaçtığı Celbu’ Hapishanesi’ni boşaltma ve buradaki esirleri başka hapishanelere nakletme faaliyetlerini başlattı. 

Filistin’in 1948’de işgal edilmiş bölgesinin kuzey kesiminde yer alan bu hapishanede 400 esirin bulunduğu bildirildi.

Siyonistlere ait 0404 sitesinin yayınladığı haberlere göre işgal rejiminin güvenlik mekanizması bu cezaevinde başka tünellerin de kazılmış olabileceği ve kalan esirlerin buralardan kaçmaya kalkışabileceği endişesiyle buradaki esirleri başka cezaevlerine nakletme kararı aldı. 

Konuyla ilgili haberlerde, cezaevini boşalttıktan sonra işgal ordusuna bağlı mühendislik biriminin başka tüneller olup olmadığını araştıracağı ve bu arada tünellerden kaçma ihtimaline karşı cezaevi çevresindeki güvenlik tedbirlerinin de azami düzeyde artırıldığı vurgulandı. 

Bu arada, Filistin Esirler ve Gaziler İşleri Heyeti, işgal rejiminin cezaevleri yönetiminin, zindanlardaki Filistinli esirleri bulundukları cezaevlerinden farklı cezaevlerine aktarmak suretiyle yerlerini değiştirdiğini açıkladı. Heyet, cezaevleri idaresinin esirlerin birçoğunu farklı cezaevlerine naklettiğini, Zeyd Bisisu ve Enes Ceradat gibi lider şahsiyetleri de El-Celime Sorgulama Merkezi’ne naklettiğini bildirdi. 

Siyonist işgal yönetiminin cezaevleri idaresi dün sabah yaptığı açıklamada Celbu’ Hapishanesi’nde tutulan altı esirin, tünel kazarak sabah yerel saatle, 04.00 sıralarında kaçtıklarının tespit edildiğini duyurmuştu. Esirlerin kaçtıklarının anlaşılmasından sonra işgal rejimi bölgede, helikopterlerden de yararlanarak geniş çaplı bir arama çalışması başlattı. Esirlerin Ürdün tarafına kaçmalarının engellenmesi için Ürdün sınırındaki işgalci askeri güçleri de takviye edilmişti. 

Kaçan altı esirden beşinin İslami Cihad Hareketi’ne, birinin ise Fetih Hareketi’nin askeri kanadı durumundaki Aksa Şehitleri Tugayları’na mensup olduğu belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2023 (1) içerik yüklenmiştir.