FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonistler: Suikast başarısız olmuştur

Siyonist işgal yönetimindeki önemli bazı yetkililerle basın yayın organları ve siyasi gözlemciler, Birleşik Arap Emirlikleri’nde Kassam komutanı Mahmud Mebhuh’a suikast düzenleyen ajanların deşifre edilip kimlikleriyle fotoğraflarının her tarafa dağıtılmasının ardından Mossad’ın gerçekleştirdiği bu eylemin bütün ölçeklere göre başarısız olduğunu seslendirmeye başladılar.

Daha önce Mossad’a toz kondurmayan ve göklere çıkaran Siyonist basını da cinayet şebekesini ve başındaki katil Meir Dagan’ı eleştirmeye, sorgulamaya, teşkilata kara leke sürmekle itham etmeye ve sonunda da görevden alınmasından bahsetmeye başladılar. Bunlarla birlikte eylem, eylemin yapılışı, eyleme katılanların kimlikleri ve yapıldığı yerle ilgili eleştirilerini de sürdürüyorlar.

“Ana Meseleler” isimli Siyonist internet sitesi konuyla ilgili şunları yazdı: “Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki yetkililerin Kassam komutanı Mebhuh’un öldürülmesiyle ilgili olarak sürdürdüğü soruşturma, suikastın başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiş olmasına rağmen Mossad’ın aslında başarısız kaldığını gösteriyor. Çünkü işin içine birçok Avrupa ülkesini karıştırmış. Bu neticede bu ülkelerin İsrail ile kriz yaşamalarına ve bizim ağır bedel ödememize neden olacaktır.”

Mossad’ın Dubai’de yaptığı operasyonun işgal devleti tarihinde yapılmış en başarısız operasyonlardan biri olarak tarihe geçeceğini belirten internet sitesi, operasyonda İrlanda, İngiltere, Fransa ve Almanya gibi ülkelerin pasaportlarını kullanan Mossad’ın işgal yönetiminin ağır bedeller ödemesine neden olacağını kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2021 (45) içerik yüklenmiştir.