FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonistler, tüm Filistin topraklarından çekilecekler

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Siyonist işgal zindanlarındaki liderlerinden Hasan el-Mukadime, Siyonist işgal güçlerinin 2005 tarihinde Gazze’den çekilmesinin, bütün bölgede işgal emelleri olan Siyonistlere büyük bir ders olduğunu ifade etti.

Aslen Gazzeli olan ve Siyonist zindanlarındaki Hamas mensuplarının kurduğu Esirler Yüksek Kurulu üyesi Hasan el-Mukadime konuyla ilgili olarak dışarıya bir mesaj sızdırdı. Mukadime Bugün (10 Ağustos Pazartesi) yaptığı açıklamasında, “Aşırı sağcı Siyonist Başbakan Netanyahu’nun son günlerde yaptığı açıklamada Gazze’den çıkmalarının büyük bir hata olduğunu söylemesi, Filistin direnişinin terör devletinin varlığını tehdit eder duruma gelmesinin işgalcilerde yarattığı psikolojik etkiyi yansıtıyor” dedi.

Siyonist işgal devletinin son yıllarda başlattığı iki savaşta da kaybettiğini belirten Mukadime, Lübnan’da Hizbullah, Gazze’de ise Hamas’ın gösterdiği direniş karşısında bozguna uğrayan Siyonistlerin Gazze’den çıktıkları gibi Filistin’in geri kalan topraklarından da çıkacaklarını dile getirdi.

Siyonist Başbakan Netanyahu yaptığı açıklamada Siyonist hükümetin Gazze’deki yerleşim birimlerini boşaltmakla büyük bir hata işlediğini, bu hatayı Batı Yaka’da tekrarlamayacaklarını ifade etmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (18) içerik yüklenmiştir.