FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonistler yine Aksa’yı bastı

Onlarca Siyonist yerleşimci bu sabah işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri arasında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, işgal polisinin bu sabah 82 Siyonist yerleşimcinin El-Mağaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girmesine izin verdiğini açıkladı.
İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’nın avlusunda bir süre dolaşan yerleşimcilerin daha sonra Es-Silsile Kapısı’ndan çıktıkları ifade edildi.
Bu arada işgal polisinin Mescid-i Aksa kapılarında cemaatten birçok kişinin kimliğine girişte el koyduğu ve çıkışta kimliklerini geri almaları için ziyaret kartı verdiği belirtildi.
Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölmek isteyen işgal hükümeti Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.
İşgal güçleri himayesinde Cuma ve Cumartesi günleri hariç haftanın her günü Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen Yahudi yerleşimciler baskınlar için genellikle cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.
Kapalı