HaberlerDünyaFilistinİşgalci İsrail RejimiOrtadoğu

Siyonistler yine sığınağa kaçtılar

İbranice yayın yapan medya, Siyonist ordu sözcüsünün Gazze Şeridi’nden atılan bir füzenin Nahel Oz kasabası bölgesindeki bir noktayı vurduğunu söylediğini aktardı.
Siyonist ordu sözcüsü, Demir Kubbe’nin bu füzeyi önlemedeki verimsizliğinin nedenini açıklamadı.
Ancak İsrail ordusu bu konuyu araştırdığını duyurdu.
Bu arada Siyonist Ordu Radyosu roketin düştüğünü doğruladı ve İsrail ordusu uzmanlarının roketin kalıntılarını bulduğunu duyurdu.
İsrailli bir muhabir de ateşlenen merminin havan mermisi olduğunu ve bunun savunma sisteminin devreye girmemesine neden olduğunu açıkladı.
Bu arada İbranice üs 0404, Gazze Şeridi çevresindeki yerleşim yerlerine en az iki roketin düştüğünü bildirdi; Tanıkların birkaç patlamanın duyulmasına ilişkin ifadeleriyle daha tutarlıdır.
Bu arada Siyonist rejimin ulusal radyo ve televizyon kanalı (Kan) da Dünya Kupası başladıktan sonra İsrail’de ilk kez tehlike alarmının çaldığını iddia etti. Bu medya Katarlıların soru sorduğunu ifşa etti. Hamas, Dünya Kupası sırasında gerilimi artırmaktan kaçınacak.
Ancak bazı İbranice medya, roketlerin ateşlenmesinden Filistin İslami Cihat hareketinin sorumlu olduğunu iddia etti.
Filistin medyası ayrıca Siyonist rejimin keşif insansız hava araçlarının doğu Gazze bölgesi üzerinde uçtuğunu bildirdi.
Aynı zamanda bazı Siyonist medya organları, yetkililerden atıfta bulunarak İsrail’in bu eyleme birkaç saat içinde tepki vereceğini iddia etti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Haziran 2024 (4) içerik yüklenmiştir.