AfrikaFilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonistlere elektrik veren Mısır, Gazze’ye neden vermiyor?

Mısır parlamentosundaki vekillerden Mustafa İvadullah, Avrupa Birliğinin Gazze’yi besleyen elektrik santralini finanse etmekten vazgeçmesinin Gazze halkını büyük bir insanlık dramıyla karşı karşıya getireceğini söyledi.

Müslüman Kardeşler’e mensup milletvekili İvadullah bugün (27 Ocak Çarşamba) yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Aslında işgal devletini bölgeye bir çıban gibi yerleştiren Avrupa Birliği’nden hayırlı bir adım beklemiyoruz. AB’nin santrali besleyen fueloili kesmesi temelde Gazze Hükümeti’ni işgal yönetiminin taleplerini kabul etmeye zorlamayı amaçlıyor”.

İvadullah daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü: “Araplar derin bir uykuya dalmış gidiyorlar. Yardım etmek bir yana söz ve açıklamalarla kınamamayı bile bırakmışlar. Gazze halkına yapılan komploya Arap rejimleri de ortaktır. Çünkü bunlar işgalci devlete boyun eğmiş ve Hamas’ın işgal devletini reddetmesinde kendileri için ayıp görüyorlar”.

Mısırlı milletvekili, “Ürdün, Suriye ve işgal devletine elektrik veren Mısır neden Gazze’ye de vermiyor? Avrupa Birliği santrali besleyen yakıtı göndermemekle aslında Gazze halkına felaket kapılarını açmış oldu”.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (23) içerik yüklenmiştir.