FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonistlere uygun zaman ve mekanda cevap vereceğiz

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı Şehit İzzeddin el-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde, işgal devleti ve istihbarat birimi Mossad’ın şehit Mahmud el-Mebhuh’u katletmekle aslında savaşı Filistin toprakları dışına taşıdığını söyledi.

Kassam sözcüsü Ebu Ubeyde bugün (30 Ocak Cumartesi) yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: “Bu cinayet işgal devletinin cinayet çemberini Arap ve İslam ülkelerini de kapsayacak şekilde genişlettiğini gösteriyor”.

Ebu Ubeyde devamla şöyle dedi: “İşgal devleti bu cinayetle, her yerde var olduğu ve elinin her yere ulaştığı mesajını vermek istiyor. Bu cinayet, Arap ulusal güvenliğine de bir darbedir. Arap ülkeleri, topraklarına kadar uzanan bu elleri yeni cinayetler işlemeden kesmeleri gerekir”.

Mossad’ın bu cinayetle hem içerde hem de dışarıda bulunan Hamas ve Kassam komutanlarına bir mesaj verdiğine de değinen Ebu Ubeyde “Uygun zaman ve zeminde bu mesaja karşılık verilecektir. İşgal yönetimi bu cinayetin cezasını elbette çekecektir” dedi.
Ebu Ubeyde, sözlerini şöyle sürdürdü: “İşgalcilerin vermek istedikleri bu mesaj anlamsızdır. Onlar bu tür suikastlarla kararlarımızı ve misyonumuzu etkileyeceklerini zannediyorlarsa yanılıyorlar. Bu tür cinayetlerin bizi daha da güçlendirdiği tecrübelerle sabittir. Kaybettiğimiz komutan arkasında onlarca komutan bırakarak Rabbine yürüdü”.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (33) içerik yüklenmiştir.