FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonistleri ancak silahlı direniş durdurabilir

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim üyesi Dr. Halil el-Hayye, Mısır’a giden Hamas heyetinin Kahire’de yetkililerle Mısır’ın taraflara sunduğu barış taslağını görüştüğünü belirtti.

Hayye, İslamî Direniş Hareketi basın bürosunun kendisiyle yaptığı ve bugün (28 Eylül Pazartesi) şöyle dedi: “Hiç kimsenin ve hiçbir tarafın Filistin’deki iç bölünmeyi, Filistin halkına ve Filistin davasına zarar verecek şekilde kullanmaya hakkı yoktur.”

Filistin halkının, ulusal boyutu olan meseleler, toprak, vatan, özgürlük, mülteciler ve mukaddesat gibi çok önemli ve stratejik konulardan uzaklaştırılıp bir lokma ekmek ve bir yudum su ile meşgul edilmek istendiğine işaret eden Hayye, Filistin halkının hafızasını silmek için yoğun çaba harcandığına da dikkat çekti.

Hamas liderlerinden Halil el-Hayye, Siyonistleri dizginleyecek ve onları Filistin halkının hakkını kabul etmeye zorlayacak tek seçeneğin silahlı direniş olduğunu sözlerine ekledi.

Siyonistlerle esir mübadelesine de değinen Hayye, ilk günden beri Hamas’ın bu konudaki görüşünün hiç değişmediğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ekim 2021 (11) içerik yüklenmiştir.