FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonistlerin cinayetleri karşılıksız kalmayacak

İslamî Cihad Hareketi’nin askeri kanadı Kudüs Müfrezeleri, Siyonistlerin dün akşam (25 Eylül Cuma) şehit ettiği üç mücahidin füze atmakla uğraştıkları iddiasını tamamıyla reddetti.

Kudüs Müfrezeleri sözcüsü Ebu Ahmed konuya ilişkin yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Siyonist işgal güçlerinin dün akşam Gazze’nin doğusuna yaptığı saldırıda şehit olan üç mücahit, Siyonistlerin iddia ettiği gibi füze atmak veya başka bir cihad eyleminde bulunmak için değil, başka mücahitleri ziyaret etmek için bölgede bulunuyorlardı”.

Ebu Ahmed yaptığı açıklamanın devamında, Siyonist işgal güçlerinin bu alçak eylemle başta Kudüs Müfrezeleri olmak üzere diğer direniş gruplarına misilleme kapısını sonuna kadar açtığını belirtti.

Kudüs Müfrezeleri konuya ilişkin yayınladığı bildiride ayrıca şunları ifade etti: “Mücahitlerden bir grup Gazze’nin et-Tuffah bölgesinde başka mücahitleri ziyaret ederken Siyonist işgal güçlerinin bombalaması sonucu üç kişi şehit oldu. Şehitler; ez-Zeytun bölgesinden ve Kudüs Müfrezeleri komutanlarından şehit Halid ed-Dahduh ‘Ebu’l-Velid’in oğlu Kamil Halid ed-Dahduh (21), et-Tuffah bölgesinden ve Kudüs Müfrezeleri istişhad eylemcisi şehit Hasan el-Benna’nın kardeşi Mahmud Musa el-Benna (24) ve yine et-Tuffah bölgesinden Muhammed Merşud (22)’tur”.
Kudüs Müfrezeleri yayınladığı bildirinin devamında, Filistin direnişinin Siyonistlerin Filistin halkıyla kahraman mücahitlerine yönelik yaptığı cinayetlere uygun zamanda ve uygun bir dille misilleme yapma hakkına da sahip olduğunu ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (64) içerik yüklenmiştir.