FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonistlerin hayatı felç oldu, okullar süresiz tatil edildi

Rafah’taki Filistinli direnişçileri hedef alan korsan İsrail saldırısına misilleme misliyle geldi.

Korsan İsrail’in Rafah’ın batısı ve doğusundaki 7 Filistinli direnişçiyi hedef alan füze saldırısına İslami Cihad Hareketi’nin askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri, sert yanıt verdi. Korsan İsrail’in saldırısından çok kısa bir süre sonra Ashdod, Ashkelon, Ofakim, Kiryat Gat, Netivot, Gan Yavne ve Beer Sheba başta olmak üzere bir çok yerleşim merkezi, direnişin füze yağmuru altında kaldı. Yerleşim merkezlerine fırlatılan füzelerin sayısı 30’u geçti.

Saldırıda Ashkelon’daki Moshe Ami adlı bir İsrailli ölürken çok sayıda İsrailli de derin şok geçirerek Barzilai hastanesine kaldırıldı. Gazze sınırından 40 km uzaklıktaki tüm yerleşim merkezlerinde hayat felç oldu, binlerce yerleşimci geceyi sığınaklarda geçirmek zorunda kaldı. Beer Sheba’daki Ben Gurion Üniversitesi dahil okullarda eğitime geçici süreyle ara verildi. Bölgede eğitime ara vermek zorunda kalan öğrenci sayısının 200 bin olduğu öğrenildi.

Direnişin füze saldırısında en ağır darbeyi Ashdod aldı. Füzelerden bir tanesi, Ashdod’daki yüksek katlı apartmanların parkına düştü. Parkta bulunan çok sayıda araç patlamanın etkisiyle yandı. Çevrede bulunan çok sayıda İsrailli ise şoka girdikleri için hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kudüs Seriyyeleri’nin Gazze’den fırlattığı füzeler sonrasında Ashdod’da yaşananlar kameralara böyle yansıdı.

Diğer yandan İslami Cihad Hareketi’nin askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri, Korsan İsrail’e karşı mücadelesinde yeni bir döneme geçti. Korsan İsrail saldırısında 5 komutanını kaybeden Kudüs Seriyyeleri, artık füzeleri yerel standartları aşarak fırlattığı gözlemlendi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.