FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonistlerin Mescid-i Aksa’ya yeni saldırı dalgası

Haber çevreleri son günlerde ve Amerika’nın “ Asrın anlaşması” olarak bilinen komplocu planının gerçekleşmesi için yaptığı faaliyetler ile eş zamanlı olarak Siyonistlerin Mescid-i Aksa’ya saldırılarının yoğunlaştığını duyurdular. Bu çerçevede Siyonist site sakinleri korsan rejim polis memurlarının desteği ile Mescid-i Aksa’ya girerek çeşitli bölümlerinde dolaşıyorlar.

Siyonist işgal site sakinleri her gün ve kasten Mescid-i Aksa’yı taciz ederek saygısızlıkta bulunuyorlar. Bu kutsal mekan, Beyt’ül Mukaddes’in İslami hüviyetini yok etmek ve siyonist simgeleri yerine yerleştirmek için siyonist site sakinleri ve işgalci askeri güçlerinin cirit attığı mekana dönüşmüştür.
Amerika başkanı Donald Trump’ın göreve başlaması ardından Filistin’de yaşanan gelişmelere bakılırsa, Siyonistlerin Filistinlilere karşı sultacı girişimleri, Trump’ın tek yanlı planları ve siyasetleri sayesinde ayrıca Amerika’nın korsan rejime kapsamlı desteklerini ilan etmesi ile birlikte daha geniş boyutlar kazandığı görünüyor.
Bu şartlarda siyonist rejim Amerika’nın yeşil ışığı ile Filistinlileri daha fazla bastırmak için bir yol haritası tedvin ederek gerçekleştirmeye çalışıyor. Bu siyaset ve komplocu işbirliğinin sonucu, Amerika’nın Asrın anlaşmasını kabul ettirmek amacıyla korku ve dehşet ortamı çalışmalarına paralel olarak siyonist rejimin sultacılığının yoğunlaşmasıdır.
Asrın Anlaşmasının temel eksenlerinden biri Kudüs konusudur ve bu planın gerçekleşmesi durumunda Filistinliler her şeyden önce Kudüs’ü kaybedeceklerdir. Böyle komplocu bir plan çerçevesinde Amerika başkanı siyonist rejimin Kudüs kentine daha fazla sulta kurması için ortam oluşturmak hedefi ile Amerika elçiliğini bu kente taşıdı.
Amerika’nın bu girişimi Filistin ve bölge basınında geniş tepkilere sebep oldu. Onlara göre Amerika’nın bu hareketi, siyonist rejimin Filistin halkı, İslam ümmeti ve Arap milletlerin kutsallıklarına saldırmasında işbirliğinin göstergesidir. Bundan bir süre önce Amerika’nın işgal edilen Filistin topraklarındaki elçisi David Friedman’den yayınlanan fotoğrafta, elçin’in elindeki diğer fotoğrafta Mescid-i Aksa ve Kubbetüs Sahra yerine Siyonistlerin iddia ettiği Süleyman Mabedi görünüyordu.
Siyonist rejimin Mescid-i Aksa’daki kışkırtıcı hareketleri genelde bu kutsal İslami mekanın hürmetine saygısızlık şekliyle gerçekleşirken Amerika’nın komplocu planları Filistinliler ve dünya kamuoyunun itirazlarını beraberinde getirmiştir. Hiç şüphesiz son aylarda ve özellikle Amerika’nın siyonist rejimin artan desteklerinin devam etmesi ile, korsan rejimin sultacılığı özellikle Beyt’ül Mukaddes’te daha geniş boyutlar kazanmıştır.
Siyonist rejim Beyt’ül Mukaddes’i tamamen ele geçirerek ona siyonist görüntü kazandırmakla bu kenti işgal rejiminin başkentine dönüştürmeye çalışıyor, üstelik bu konu, başkan Trump’ın komplocu planı Asrın anlaşması çerçevesinde Amerikalı yetkililerin çalışma programında yer almıştır.
Kudüs kenti ve onun kalbi olan Mescid-i Aksa hiçbir zaman aşırı Siyonistlerin saldırılarından kurtulamamıştır ve Tel Aviv yetkilileri Kudüs kentinin tarihi mekanlarını tahrip etme projelerini her zaman radikal siyonistlerce gerçekleştirmeye çalışmıştır. Bu çerçevede Siyonistlerin Mescid-i Aksaya yönelik planlanmış saldırıları, bu mekanın altında yapılan hafriyatlarla tahrip edilmesi, kuşatılması, namaz kılanların girişini engellemesi, namaz kılanları taciz etmesi ve onları korkutarak dehşete salması şekillerinde devam ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (21) içerik yüklenmiştir.