HaberlerLübnanOrtadoğu

Siyonistlerin Nasrallah Korkusu giderek artıyor

Siyonist Rejim Genel Kurmay Başkanı Gadi Eisenkot yaptığı açıklamada; Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Hasan Nasrallah’a yönelik suikast yapılmasının gelecek savaşta veya savaş öncesinde meşru bir hedef olduğunu iddia etmişti.

Siyonist Rejim Wala üssünün askeri analisti Emir Buhbut, güvenlik kaynaklarından naklederek; Seyyid Hasan Nasrallah’a yapılacak suikast Hizbullah ile yapılması muhtemel savaşta sonucu belirleyecektir çünkü onun ortadan kaldırılması Hizbullah’ın karmaşaya düşmesine ve büyük darbe almasına neden olacaktır, ifadelerini kullandı.

İsrailli bu analist açıklamalarının devamında; rejimin 2006 yılındaki savaşta Nasrallah’a yönelik suikast çabalarına işaret etti ve Hasan Nasrallah’a suikast düzenlemek amacıyla Beyrut’un güneyine beton delen bombalar attıklarını ancak tüm çabalarının başarısızlıkla sonuçlandığını belirtti.

Buhbut daha sonra; İsrail Hasan Nasrallah’ın hareketlerini takip etmek amacıyla MOSSAD ve Şabak ajanlarından oluşan bir ekip kurdu ancak şuana kadar başarıya ulaşamadılar çünkü toplanan bilgiler çok azdı ve bu bilgiler İsrail’i tehdit eden, İsrail’e ait tüm gizli yerleri bilen, konuşmalarıyla İsraillileri etkileyen ve korkutan ve tüm konuşmalarının gerçek olduğu İsrail tarafından bilinen Hasan Nasrallah’a yönelik suikast planı yapamaya yetmedi. İsrail güvenlik kaynakları bir sonraki savaşta kullanmak amacıyla Hasan Nasrallah hakkında istihbarat toplamaya çalışıyor ancak bu kaynakların ifadelerine göre 1992 yılında İsrail hava kuvvetleri Şeyh Abbas Musevi’ye yönelik suikast düzenledi ancak o dönemde daha karizmatik bir lider olan Hasan Nasrallah’ın Musevi’nin mirasçısı olacağını düşünmüyorlardı, ifadelerini kullandı.

Öte yandan yapılan araştırmalara göre; İsrail’deki kendi yetkililerinin sözlerine inanmayan Siyonistlerin %80’i Hasan Nasrallah’ın sözlerine inanıyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2023 (15) içerik yüklenmiştir.