FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonistlerin Peygamberimize(saa) dil uzatması kınandı

Vakıflar ve Din İşleri Bakanı Dr. Talib Ebu Şa’r, Siyonist gaspçı yerleşimcilerin Hz. Peygamber’e dil uzatmalarını şiddetle kınadıklarını belirterek, gaspçıların Hz. Peygamber’e dil uzatmaları üzerine Kudüs’ün Şeyh Cerrah mahallesinde çatışmaların başladığına dikkat çekti.

Dr. Ebu Şa’r konuya ilişkin dün (26 Nisan Salı) bir basın açıklaması yaptı. Ebu Şar’ şunları ifade etti: “Yaklaşık 120 Siyonist gaspçı telmudi ayin yapacakları iddiasıyla Kudüs’ün Şeyh Cerrah mahallesini bastılar. Gaspçılar İslam ve Müslümanlara karşı ağır ifadeler kullandılar. Bununla hızını alamayan gaspçılar Hz. Peygamber (s.a.s)’e de dil uzatmaya başladılar. Böyle bir terbiyesizliği ancak dini olmayan insanlar yapabilir.”

Siyonistlerin Hz. Peygamber’e karşı bu saygısızlığının ilk olmadığını belirten Ebu Şa’r, “Bu, Kudüs’te başka dinlerin olduğunu kabul etmeyen Siyonistlerin Kudüs’ü Yahudileştirme planının bir sonucudur. Hz. Peygamber’e saygısızlık, susulması mümkün olmayan kırmızı bir çizgidir. Müslümanların bu suçluların üzerindeki örtüyü kaldırmaları gerekir” dedi.

Diğer taraftan Siyonist gaspçıların saldırılarına karşı duran ve bunun neticesinde bir taraftan gaspçılarla diğer taraftan da işgal askerleriyle çatışan direnişçi Cerrah Mahallesi sakinlerini saygıyla andıklarını belirten Ebu Şa’r, olaylarda işgal askerlerinin saldırgan gaspçıların güvenliğini sağlamaya çalıştığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ocak 2022 (42) içerik yüklenmiştir.