FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonistlerin savurduğu tehditlerden korkmuyoruz

Gazze kuşatmasını kırmak için yola çıkacak olan Özgürlük Filosu-2 koalisyonu, işgal yönetiminin artan tehditlerinden korkmadıklarını belirterek, filonun daha önce belirlenen tarihte yola çıkacağını ifade etti.

Siyonist işgal yönetimi neye mal olursa olsun filoyu engelleyeceğini belirterek, gerekirse daha önce yaptığı korsan eylemden daha sert bir operasyonla müdahale edeceğini duyurmuştu.

Dünyanın dört bir yanından aktivistlerin katılımıyla Yunanistan’ın başkenti Atina’da bir basın toplantısı düzenleyen filodaki yetkililer şu bilgiyi verdiler: “İşgal rejimi daha önceki filoya karşı kullandığı dilin aynısını kullanmakta, filoya katılacak şahısları tehdit etmektedir. İşgalcinin tehditlerinden korkmuyoruz ve daha önce yaptığımız plana göre hareket edeceğiz.”

Basın toplantısı düzenleyen koalisyonun üyeleri, Elli ülkeden binden fazla insanın katılacağı Özgürlük Filosu-2’nin işgalcinin saldırılarından korunması için, Avrupa Birliği’yle vatandaşları filoya katılacak ülkelerden hem filoyu hem de vatandaşlarını korumalarını istedi.

Dünya koalisyonu adına yapılan açıklamada ayrıca Gazze’ye insani yardım taşıyacak Özgürlük Filosu-2’ye birçok din ve ırktan binden fazla insanın yanında Filistin halkıyla dayanışma içinde olan bir grup Yahudi’nin de iştirak edeceği ifade edildi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Şubat 2024 (30) içerik yüklenmiştir.