HaberlerIrakOrtadoğuSuriye

Siyonistlerin terör örgütlerine destek itirafı

Korsan rejim İsrail resmen Suriye yönetimi ile savaşan Suriyeli silahlı muhalif örgütleri desteklediğini itiraf etti. Bu rejimin terör örgütlerine desteğinin sırf yaralılarını İsrail hastanelerinde tedavi etmekle sınırlı olmadığı ortaya çıktı.

Korsan İsrail’de yayımlanan Haaretz gazetesi de İsrailli üst düzey yetkililerden naklen şu ifadelere yer verdi: İsrail ordusunun cari yılda Suriyeli silahlı örgütlere desteği, 115 milyon Şakil’e denk gelen 32 milyon dolar civarında tahmin ediliyor.
Gazetenin raporunda şöyle devam etti: Bu para sadece Suriyeli muhalif yaralıları tedavi etmek için harcanan onlarca milyon Şakil’i kapsamadığı ve güvenlik, maliye ve sağlık bakanlıklarınca ortaklaşa karşılandığı anlaşılıyor.
Siyonist rejim ordusu bundan önce de hali hazırda İsrail hastanelerinde tedavi altında bulunan Suriyeli muhaliflerden yaralı sayısı 1400’e ulaştığını ve bu sayı her geçen gün arttığını ve her birinin bu hastanelerde tedavi masrafları günde 2500 Şakil’e denk gelen yaklaşık 750 doları bulduğunu itiraf etmişti.
Korsan rejim İsrail’in Suriye’de terör örgütleri ile geniş çapta ilişkilerinin ifşaatı, siyonist rejim Başbakanı Benyamin Netanyahu geçenlerde Rusya devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesinde bu rejimin tekfirci IŞİD terör örgütü ve El Nusra Cephesi terör örgütüne destek bağlamında Suriye ordusunun mevzilerini defalarca vurmasına işaret etmeksizin komik bir iddia ortaya atarak İran İslam Cumhuriyeti’ni tekfirci IŞİD terör örgütünü desteklemekle suçladığı bir sırada gündeme geliyor.
Oysa Moskova yönetimi şimdiye kadar bir çok kez siyonist rejimin bu tür iddialarını reddederek Rusya, İran ve Lübnan Hizbullah hareketi terörle mücadelede en ön saflarda yer aldıklarını belirtti.
Aslında korsan rejim İsrail bu tür mesnetsiz iddiaları ileri sürmek ve terörle hakiki bir şekilde mücadele eden İran İslam Cumhuriyeti gibi devletleri suçlamak sureti ile kamuoyunu bu rejimin Suriye ve bölgede tekfirci terör örgütleri ile geniş çapta ilişkilerinden ve teamüllerinden saptırmaya çalışıyor. Nitekim başta Suriye ve Irak olmak üzere Ortadoğu bölgesinde faaliyete geçen tekfirci terör örgütleri siyonist rejim gibi odakların mali ve silah destekleri olmaksızın bu denli ilerleyemez ve bunca cinayeti işleyemezdi.
Bu arada siyonist rejimin Suriye’ye karşı askeri hareketliliğini Suriye’nin içinde çıkardığı fitnelere paralel olarak arttırması, başta Suriye olmak üzere bölge ülkeleri ithal teröristlerin akınına uğramakta işgalci rejim, Batılı devletler ve bölgede bu zümrenin müttefik devletlerinin korkunç bir komplosu ile karşı karşıya bulunduklarını ortaya koyudu.
Bu şartlarda katil rejim İsrail Suriye’nin çeşitli bölgelerinde ve özellikle başkent Şam’a yakın bölgelere saldırı düzenleyerek Suriye’nin stratejik bölgelerinde teröristlerin faaliyetlerini sürdürmeleri için uygun ortam ve Suriye topraklarında bekalarını sürdürmelerine uygun zemin hazırlamaya çalışıyor. Nitekim bu amacın çerçevesinde teröristlerin hamileri Amerika, korsan İsrail ve bölgedeki irticai Arap rejimlerinin telaşa düştükleri gözleniyor. Bu şartlarda siyonist rejimin Suriye’de tekfirci terör örgütlerine yardımları yeni iletişim birimlerinin kurulması ile beraber yeni bir aşamaya geldiği ifade ediliyor.
Bu bağlamda İsrail televizyon kanalının Arap meseleleri uzman Ohad Hamu İsrail’in Suriye’de teröristlerle özel irtibat birimlerinin varlığını itiraf ederek, Suriye’de tekfirci teröristlere yardım ulaştırmak amacıyla gizli bir istihbarat servisi kurulmakta olduğunu ifşa etti.
Arap dünyasının ünlü yazarı Galip Kandil de bu konu hakkında yaptığı değerlendirmede, korsan rejim İsrail’in Suriye’de tekfirci teröristlere yardım ederek Suriye’ye nüfuz etmeye çalıştığını belirtti. Kandil, siyonist rejimin Suriye’de tekfirci terör örgütleri ile özel irtibat birimlerini kurmakla bu ülke hakkında daha fazla istihbarat toplamak istediğini vurguladı.
Her halükarda Suriye gelişmeleri bu ülkeyi saran krizin dış müdahalelerden kaynaklandığını ve Suriye’ye getirilen ithal teröristlere para ve silah yardımları ile devam ettiğini ve bu süreçte Amerika ve korsan İsrail’in eksen rol ifa etiğini gösteriyor.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Temmuz 2021 (21) içerik yüklenmiştir.