FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonistlerin vahşi saldırılarında şehit sayısı 166 yaralı sayısı 1120 oldu

Siyonist işgal devletinin Gazze’ye yönelik insanlık dışı saldırılarının devam etmesi sebebiyle ölü ve yaralı sayısı sürekli artıyor. Bugün yedinci gününe giren işgal saldırısında şehit edilenlerin sayısı 166’ya ulaşırken yaralananların sayısı da 1120 oldu.

İşgal güçlerinin sürekli insanların grup halinde bulundukları sivil yerleşim alanlarını ve aileleri topluca hedef almaları çok sayıda savunmasız sivil insanın hayatını kaybetmesine neden oldu. Dün gece insanların teravih namazından çıktıkları sırada Şaaf bölgesinde el-Haremeyn Camisi’nin ve hemen yanı başında Gazze emniyet müdür yardımcısı Albay Teysir el-Bataş’ın evinin saldırıya maruz kalması büyük bir katliama neden olmuştu. Buradaki vahşi saldırıda 18 kişi şehit edilirken en az 50 kişi de yaralanmıştı.

Ağır yaralılardan bazılarının hastanelerde hayatlarını kaybetmeleri de şehit sayısının sürekli artmasına neden oluyor.

İşgalcilerin saldırılarına karşı Filistinli direnişciler de onurla ve kararlılıkla mücadele ediyor. Filistin direnişinin bugün sabah sahildeki birçok şehire füze atması bölgedeki işgalciler arasında ciddi bir panik yaşanmasına neden oldu. Direnişçiler dün gece yarısından sonra işgalcilerin deniz komandolarını Sudaniye bölgesi yakınında pusuya düşürerek bazılarını öldürmüş diğerlerini de kaçmaya zorlayarak etkisiz hale getirmişlerdi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.