FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonistlerin yapamadığını Abbas yapmaktadır

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Yusuf Ferhat, Siyonist işgal güçlerinin isteyip de gerçekleştiremediğini Abbas’ın gerçekleştirdiğini belirterek, Batı Yaka’daki direniş mücahitlerinden işgalcinin piyonlarına kendilerini teslim etmemelerini istedi.

Yusuf Ferhat bu açıklamalarını, dün (31 Mayıs Pazar) Gazze’nin orta bölgesinde, Abbas güçlerinin Batı Yaka’nın Kalkiliya şehrinde iki Kassam komutanını şehit etmesini proteste etmek için yapılan gösteride yaptı.

Göstericiler bugünü “Öfke Günü” ilan ederek, Abbas güçlerinin uygulamalarını kınayan dövizler taşıyıp, işgal güçleriyle Abbas güçlerinin aleyhinde sloganlar attılar. Gösteriye İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın yanı sıra Nasır Salahuddin Tugayları, Özgürler Hareketi ve diğer Filistinli gruplar da katıldı. Gösteride gruplar adına birer konuşma yapıldı.

İki Kassam komutanının şehit edilmesi Deyru’l-Belah ve Zehra şehirleriyle el-Miğraka köyünde de yapılan gösterilerle protesto edilerek düşmana hizmet eden Abbas güçleri kınandı.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Mayıs 2021 (47) içerik yüklenmiştir.