FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonistlerle çatışmada bir mücahid şehid oldu

Han Yunus’un doğusundan Gazze’ye giren Siyonist işgal güçleriyle direnişçiler arasında dün akşam (16 Ağustos Pazartesi) yaşanan şiddetli çatışmalar sonucu bir Filistinli direnişçi şehit oldu.

22 yaşındaki şehit Bessam Burhum Ed-Duğme Kissufim sınır kapısı yakınlarında yerde yatar bir halde bulundu. Kaynaklar, ilk yardım ekiplerinin Ed-Duğme’ye her yaklaşmak isteyişinde işgal güçlerinin yoğun ateşiyle karşılaştıklarını söyledi.

İslami Cihad Hareketi’nin silahlı kanadı Kudüs Müfrezeleri’nin Han Yunus’un doğusunda Siyonist işgal güçleri tarafından hedef alınan direnişçilerinden bazılarıyla iletişim kurulamadığını ilan etmesinin ardından ikinci bir şehidin daha olabileceği konuşulmaya başlandı.

Kudüs Müfrezeleri dün konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan bildiride, Kudüs Müfrezeleri üyesi bir grup direnişçinin dün ikindi vakti saat 03:00’te El-Garura beldesine doğru sızmaya çalışan Siyonist işgal güçlerine karşı koyduğu ve çatışmalarda bir Siyonist askerin yaralandığı kaydedildi.

Bildiride, Siyonist işgal güçlerinin daha sonra direnişçilere topçu ateşiyle saldırdığı ve direnişçi grubundan bazılarıyla iletişimin kesildiği ifade edildi.

Kudüs Müfrezeleri, Siyonist işgalcinin Filistin halkına saldırısına karşı koymanın ve işgal altındaki topraklar işgalden kurtulana kadar direniş ve cihad seçeneğine bağlı kalmanın meşru bir hak olduğunu vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Aralık 2022 (10) içerik yüklenmiştir.