FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonistlerle Filistinliler arasında şiddetli çatışmalar

1948 yılında işgal edilmiş topraklarda çıkan gazeteler, Akka şehrinde dün (09 Ekim Perşembe) Filistinlilerle Siyonistler arasında şiddetli çatışmaların meydana geldiğini yazdılar.

Filistinli kaynaklar, yüzlerce kişinin çatışmaya katıldığını, yüze yakın araç ile 30 kadar iş yerinin zarar gördüğünü ve 3 kişinin de yaralandığını belirterek, Siyonist işgal güçlerinin Filistinlilerin üzerine göz yaşartıcı bomba atarak plastik mermi ile ateş ettiğini ifade ettiler.

Kaynaklar, Siyonistlerden yaklaşık 1000 kişinin Filistinli Şaban ailesine ait evi kuşatıp evi taş yağmuruna tuttuklarını, evin hanımıyla kız çocuğuna saldırdıklarını, evin kapı ve pencerelerini kırdıklarını, Filistinlilere ait araçlara zarar verdiklerini, beraberlerinde getirdikleri saldırgan köpeklerle Filistinli aileleri korkuttuklarını ve saldırıları boyunca “Araplara Ölüm” sloganlarını attıklarını ifade ettiler.

Filistinli kaynaklar olayın devamını ise şöyle anlattı: “Şaban ailesinin kuşatıldığı ve aile fertlerine saldırıldığı haberinin etrafta yayılması üzerine Filistinlilerden yaklaşık 1500 kişi koşarak olay yerine geldi ve saldırgan Siyonistlerle çatışmaya girdi. Çatışmalara müdahale etmek için gelen Siyonist işgal güçleri ise Filistinlileri dağıtmak için üzerlerine göz yaşartıcı bomba atarak plastik kaplı kurşun mermiler sıktı ve Filistinli gençleri şehrin eski kapılarına kadar kovaladı.”

Başa dön tuşu
Bugün 26 Mayıs 2024 (4) içerik yüklenmiştir.