FilistinHaberlerOrtadoğu

Siyonistlerle müzakere siyasi cinayettir

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden ve Hamas’ın parlamentodaki grubunun sözcüsü Dr. Salah El-Berdevil, Siyonist işgal rejimiyle barış müzakerelerine başlamanın, işgalcilerin mukaddes mekânları Yahudileştirmesine, Filistin topraklarını karış karış yutmasına ve zindanlardaki binlerce esiri ezmesine örtü oluşturmaktan başka bir şeye yaramayacağını ifade etti.

Dr. El-Berdevil bugün (03 Mayıs Pazartesi) konuya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. “Siyonist işgal devletinin Filistin halkına karşı işlediği cinayetler, Hamas hareketinin ‘düşmanla yapılan müzakerelerin Filistin halkıyla Filistin davasına karşı işlenmiş siyasi bir cinayet olduğu’ ilkesini pekiştiriyor. Terör devleti, mukaddes mekânları Yahudileştirmek için yoğun çaba harcadığı, Filistin toprağından geri kalan kısmını da yutmaya çalıştığı bir dönemde Abbas’ı ve yönetimini müzakerelere başlamaya razı etmiştir. Buna karşılık Ramallah yönetimi ise, Filistin davasını yokuşa sürüme noktasında yaptığı yanlışta ısrar ediyor.”

Siyonist basın yayın organları bugün verdikleri haberlerde işgal rejiminin Doğu Kudüs’te 200 bin yeni konut inşa etme planları yaptığını duyurmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2022 (18) içerik yüklenmiştir.