AvrupaHaberler

Slovenya dışişleri bakanından nükleer anlaşmaya destek

Slovenya dışişleri bakanı Karl Erjavec, İran ile ülkesi arasında ilişkiler düzeyinden memnuniyetini bildirirken, Slovenya olarak nükleer anlaşma KOEP’e desteklerini tekrarladı.

Karl Erjavec, dün İran’ın bu ülkedeki büyükelçisi Murtaza Derzi Ramendi ile görüşmesinde, İran ve 5+1 grubu arasında imzalanan ve nükleer anlaşma olarak bilinen Kapsamlı Ortak Eylem Planı’nın korunmasına vurgu yaparken, bu anlaşmayı, uluslararası sorunların giderilmesi için bir model olarak niteledi.

Slovenya dışişleri bakanı, İran’ın bölgesel konumuna temas ederken, İran’ın bölge sorunlarının giderilmesinde kilit rol oynadığını söyledi.

Slovenya dışişleri bakanı, İran ve Slovenya arasında ilişkilerin özellikle de iktisadi alanda gelişme kaydettiğini ve bu durumdan ötürü de memnuniyetini dile getirdi.

Görüşmede İran büyükelçisi de, Slovenya dışişleri ve hükümetine ikili ilişkilerin güçlenmesi için verdikleri destek ve işbirliğinden dolayı teşekkür ederken, iki ülke arasında iktisadi ve ticari olarak ilişkilerin gelişmesiyle ilgili son verileri içeren bir rapor sundu.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Ekim 2022 (19) içerik yüklenmiştir.