FilistinHaberlerOrtadoğu

Son mülteci gelene, son esir kurtuluncaya kadar direnişe devam

1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarındaki İslamî Hareket lideri Şeyh Raid Salah, işgal rejiminin kendisine verdiği hapis cezasını umursamadığını belirterek, her türlü korkutma ve tehdide rağmen Filistin halkının hak ve hukukunu savunmaya devam ettiğini söyledi. Şeyh Salah Siyonistlere de seslenerek “Özgür insanları ne zaman köleleştirdiniz?” dedi.

“Vatan Yavruları Hareketi”nin Siyonist işgal zindanlarında bulunan esirlerle dayanışmak için dün (14 Şubat Pazar) düzenlediği etkinliğe katılan Şeyh Raid Salah şu sözlerle konuşmasını sürdürerek şöyle dedi: “Cennetim yüreğimde olduktan sonra düşman bana ne yapabilir ki? Öldürülmem şehadet, hapsedilmem Allah ile baş başa kalma (halvet), sürgün edilmem ise seyahattir.”

Siyonist mahkemenin daha önce verdiği cezayı hükme bağlamasını bekleyen Raid Salah Filistin halkının direnişini takdir ettiğini belirterek “Biz burada kalmaya devam edeceğiz. Yurdundan çıkarılmış son mülteci dönünceye ve zindanlardaki son esir de kurtuluncaya kadar rahat etmeyeceğiz” dedi.

Konuşmasında Siyonist işgalcilere de seslenen Raid Salah, “Bizi tutuklayabilirsiniz. Bizden istediğinizi öldürebilirsiniz de. Fakat bütün Filistin halkını öldüremezsiniz; varlığımızı yok edemezsiniz. Çünkü bizim hakkımız sizin mermilerinizden ve silahlarınızdan daha güçlüdür. Varlığımız yıkım buldozerlerinden daha güçlü kalmaya devam edecektir. Yüzünüze ‘Zater ve Zeytin burada var oldukça biz de burada var olacağız, var olacağız!’ diyerek haykırmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2021 (9) içerik yüklenmiştir.