HaberlerHüseyin FadlullahLübnanÖrnek ŞahsiyetlerOrtadoğu

Son olaylardan sonra İran daha da güçlenmiştir

İslam dünyasının büyük alimlerinden Allame Fadlullah, İran’da seçimlerden sonra gelişen olayların İslam nizamını daha da güçlendirdiğini vurguladı.

İran’ın Beyrut büyükelçisi ve kültürel ataşesi ile elçilik binasında görüşen Lübnanlı büyük alim Allame Fadlullah, İran İslam cumhuriyetinin son olayları da geride bırakmayı ve daha güçlü olmayı başardığını kaydetti.

Bazı ecnebi güçlerin bu olaylara karıştığını belirten Allame Fadlullah, bazı güçlerin bu olaylara doğrudan karıştıklarını, bazılarının da İran’da siyasi ve güvenlik açıdan sarsıntı yaratmak için plan hazırladığını, fakat sonuç onların istediği gibi olmadığını ve İran İslam cumhuriyetinin bu olaylardan daha güçlü çıktığını vurguladı.

Allame Fadlullah ayrıca bazı batılı medyanın İran’ın imajını zedelemek için bu ülkede özgürlüklerin bastırıldığını empoze etmeye çalıştığını ve bu bağlamda asılsız suçlamalarda bulunduklarını, fakat İran İslam cumhuriyetinin doğru yolda ilerlediğini ve bir kez daha düşmanların İran’a sızmalarını engellediğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Mayıs 2021 (43) içerik yüklenmiştir.