DünyaHaberlerLübnanOrtadoğu

Son savaşta zafer kesin bizim olacak

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah siyonist rejim İsrail’in Lübnan’a en ufak bir saldırı girişiminde bulunması halinde bu sefer kesinlikle yok edileceğini söyledi.

İslami Direniş’in lideri Güney Lübnan’da İmam Mehdi(as)’yi anma programları sırasındaki konuşması sırasında :”Lübnan’a yapılan son günlerdeki tehditkar tavırların siyonist rejimin içindeki kargaşayı engellemek için yaptığını” söylemiştir.

Biz bu tehditleri küçümsemiyoruz ve hafife almıyoruz diyen Nasrullah, Hizbullah’ın azim ve kararlılık ile bu tehditlerin üstesinden geleceğini bildirdi.

Siyonist rejimin yeni bir savaş açmaya muktedir gücünün bulunmadığını belirten Nasrullah böyle bir hata yapılırsa zaferin kesin, hızlı ve bizim olacağını söyledi.

Böyle bir hatanın yapılması durumunda işgalci varlık Hizbullahi hareketin cesur, yiğit ve fedakar elemanları tarafından eşi görülmemiş bir şekilde perişan edilecektir.

Siyonist başbakan Ehud Olmert ve bakanları tarafından yapılan tehdit ve psikolojik savaş unsurlarının hiç bir rasyonel tarafı yoktur. Siyonist rejim Lübnan hükümetinin Hizbullah’ın koruyucu şemsiyesi altına girdiğini ve hedefin bundan sonra tüm Lübnan olduğunu söylüyor.

Dün, bugün ve gelecekte Lübnan’ın direnişe bakışı değişmemiştir ve değişmeyecektir. Siyonist rejim tehdit ortamı oluşturmak sudan bahaneler üretmektedir.

Bunları söylemelerinin asıl nedeni aşikardır. Yaklaşan Kadima Partisi seçimleri için yeniden imaj düzeltmeye çalışan Olmert rakipleri Livni ve Mofaz’dan bir adım önde olmak istemektedir.

Siyonist rejim içerisinde şu an görülmemiş bir liderlik ve kurtarıcılık çatışması verilmektedir. Herkes kendi planını uygulamak istemektedir.

Tüm liderler kendileri başbakan olmak için diğerlerinden farklı projeleri olduğunu ve kurtarıcının kendisi olduğunu söylüyor. Lübnan üzerindede kendilerinin siyasi sinsi planlarının Lübnanda uygulanmasını kuraldışı olarak niteledi. Olmert’in rüşvet almasıyla ilgilide yerel siyonist basında fazlaca söz edilmiyor. Olmert ise kendi aldığı rüşveti lehine çevirmek için düne göre daha güçlü olduğumuz için üstümüze geliyorlar gibi mantıksız açıklamalar yapmaktadır.

Şunu söylemek isteriz ki, bizim üzerimizden prim yapmaya ve kendi şahsi,psikolojik durumlarını bizim üzerimizden örtbas etmek istemesi kesinlikle yanlıştır. Bununla birlikte

biz bu tehditleri ciddiye almamazlık yapmıyor ama korku ve psikolojik savaş taktiklerinin bize sökmeyeceğini bildirmek isteriz.

Yeri gelmişken söylemem gereken en önemli durum ise Lübnan Direnişinin kapasitesi hakkındadır ki 2006 Temmuz savaşında siyonist rejim bu güce şahit olmuştur, geçen süre içerisinde direniş kendini güçlendirmiş ve sonraki savaşın daha pahalıya mal olacağını siyonist rejime göstermektedir.

Barak’ın yaklaşımına bakın. Lübnan ve siyonist rejim arasındaki dengeye ve duruma bakmadan gidip İran ve Suriyeye tehdit eden açıklamalar yapmaktadır. Son olarak yaptığı Hizbullah’ın hava savunma sistemi geliştirmesine izin vermeyeceğiz açıklamasının gerçekçi olmadığını kendiside biliyor zira aradaki dengeler gayet açıktır. Tehditlere tehditle cevap vermek istemiyoruz. Biz hareketin kelimelerden ibaret olmadığını çok iyi biliyoruz.

Söz veriyorum ve yapacağımızı taahhüt ediyorum ki bundan önceki tüm sözlerimizi yerine getirdik

Lübnan’a En ufak bir saldırı olacak olursa çok farklı sonuçların ortaya çıkacağını ve Temmuz 2006 savaşında başlayan geriye gidişin çok daha hızlandırılacağını söyledi.

Siyonist rejimin yeni tehditi Siyonist Hava Kuvvetleri değildir; Barak karadan saldırmayı düşündüklerini söylemektedir. Bunun içinde 5 özel birliğinin olduğunu söylemektedir. Bu birliklerin dengeleri tamamen değiştireceğini iddia etmektedir. Birliklerin bire bir mücadele için yetiştirildikleri söylenmektedir.

Ben buradan Barak’a sesleniyorum. Bu benim yeni vaadimdir. Sizin o 5 özel birliğinizi dağlarımızda, ovalarımızda, evlerimizde, köylerimizde ezeceğiz. İşgalci birliğiniz tamamen yok edilecektir.

Mofaz, Barak, Aşkenazi ve hamasi söylemleri olan ve başarılı bir savaş yapacaklarını söyleyen diğerleri

Biz bu savaşın gerçekleşmesini hiç istemiyoruz Bizim zaferimiz yüzde yüzdür. Kesin zaferimizin ve son savaşın zamanı gelmiştir. Birlikleriniz savaşın durumunu Hizbullahi mücahidlerin gözlerinden ve yumruklarında anlayacağı günü bekliyoruz İnşAllah.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2021 (25) içerik yüklenmiştir.