AsyaHaberlerİranİslami VahdetOrtadoğu

Sorunların çözümü için İslami Vahdet şarttır

İran’ın önde gelen büyük alimlerinden Ayetullah Safi Gülpaygani, İslam dünyasında vahdet zaruretine vurgu yaparak, Vahabilerin İslam dünyasını güvensizleştirdiğini ifade etti.

İslam dünyasının çeşitli sorunları ve müslümanların vahdet ve dayanışma zaruretine vurgu yapan İslam dünyasının büyük alimlerinden Ayetullah Safi Gülpaygani, müslümanların düşmanlara karşı tek bir yürek olmaları gerektiği şu şartlarda maalesef Vahabilik fitnesinin İslam dünyasını uğraştırdığını ve müslümanlar için güvensiz bir ortam oluşturduğunu kaydetti.

Teröristlerin Irak, Afganistan, Pakistan ve Hindistan’da müslümanlara yönelik saldırılarına değinen Ayetullah Safi Gülpaygani, batıl bir tarikat olan Vahabiliğin İslam karşıtı eylemleri ile müslümanları ve İslam dinini dünya çapında karaladığını vurguladı.

Vahabi tarikatının İngilizlerin ürünü olduğunu kaydeden Ayetullah Safi Gülpaygani, bu tarikatın İslam dünyasında tefrika çıkarmak için kurulduğunu ve tüm müslüman milletlerin ve devletlerin bu şerri bertaraf etmek için birleşmeleri gerektiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 29 Mart 2020 (25) içerik yüklenmiştir.