FilistinHaberlerOrtadoğuSuriye

Soykırımcı İsrail rejiminin Suriye’de teröristleri desteklemesi

Siyonist Haarets gazetesinin verdiği haberde, Soykırımcı İsrail rejiminin İranın bölgedeki nüfuzunun yayılmasının engellenmesi iddiasıyla Suriye’de teröristleri desteklediğini yazdı.

Siyonist basını Haarets gazetesinin yayınladığı makalede, Suriye cumhurbaşkanı Beşar Esadın girişimleri ve Amerikanın bölgeye yönelik müdahalerinin azalmasını dikkate alarak, İsrailin Golan tepelerindeki siyasetlerinde temel değişiklikler yapmak zorunda kaldığını yazdı.

Soykırımcı İsrail rejimi yetkililerinin, Beşar Esadın Suriyede Golan tepelerinin işgal altındaki diğer bölgelerinin denetimini ele geçirmek için çaba harcayacağını ve bu girişimin İsrail ile sınır bölgesi üzerindeki hakimiyetin önem taşımasından dolayı gerçekleşmekte olduğunu yazdı.

Suriye gelişmeleri uzmanı Elizabet Sorkof, yediden fazla terör örgütünün Suriyede işgal altındaki Golan tepelerinde İsrailden silah, mühimmat ve mali yardımlar aldıklarını dile getirdi.

Soykırımcı İsrail rejiminin Suriyedeki tekfirci terör örgütlerini desteklerken bu örgütlere mensup yaralı teröristleri hastanelerde tedavi ettiği bildiriliyor.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.