FilistinHaberlerOrtadoğuSuriye

Sözde ‘Muhalifler’ Suriyeyi Hedef Alan İsrail Saldırısını Meşrulaştırmaya Çalışıyor

Merkezi Dubai’de bulunan ve 2010 yılından beri Suriye’ye karşı provokasyon yapmakla bilinen sözde ‘muhalefet’ kanalı Orient; İsrail’in Suriye’ye karşı tekrarlanan saldırılarını aklamaya çalıştı.

Orient Kanalının radyosu dün İsrail’in Suriye’ye bulunduğu füze saldırısından birkaç saat sonra İsrail işgal ordusunun sözcüsü Afihay Adrei ile uzun uzun bulunduğu röportajda bu saldırıları aklamaya çalıştı. Program sunucusu röportajın uzun sürmesine rağmen İsrailli sözcüye işgal güçlerinin Filistin ve Golan’da bulunduğu katliamlar, işkenceler, gasp ve dayatmalar konusunda hiçbir soru yöneltmezken, tek amacının provokasyon ve İsrail’i haklı çıkarmak olduğu görüldü.

Orient Kanalının İsrailli kimliği ilk kez net bir şekilde ortaya çıkmasa da kendilerini ‘muhalefet’ olarak tanıtanların vatanlarını hedef alan düşmancı bir dış saldırıyı aklamaya çalışmaları dikkat çekti.

Röportajda Gazze Kesiminde her Cuma günü yüzlerce masum sivil Filistinlinin İsrail güçlerinin keskin nişancıları ve zehirli kimyasal gazlarıyla ölüm tehlikesinde olmalarını görmezden gelen Orient, Kudüs meselesini konusunda da hiçbir soru ya da yoruma yer vermedi.

Orient Kanalı İsrail’in IŞİD, Nusra Cephesi ve diğer terör örgütlere muhtelif tür direk ve dolaylı desteğini de görmezden gelirken, Suriye ve halkına karşı gerçekleri çarpıtıp provokasyonda bulunmaya devam etti.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Mayıs 2022 (16) içerik yüklenmiştir.