İslami Davet

Stratejik Öneme Sahip Tadef IŞİD’ten Kurtarıldı

26 Şubat 2017 23:53

Ordu ve Silahlı Kuvvetler Genel Komutanlığı, Suriye ordu birliklerinin destekçi güçlerle işbirliği içinde Halep kırsalının Bab Kentinin güneydoğusunda yer alan Tadef Beldesinde IŞİD’i sayı ve araçlarıyla büyük kayıplara uğratmaları ardından belde kontrolü sağladıklarını ve ahalisinin güvenliğini temin ettiklerini belirtti.

SANA’nın bir nüshasını aldığı bülteninde Genel Komutanlık bugün, ordu birliklerinin destekçi güçlerle işbirliği içinde terörden temizleyip ahalisinin can ve mal güvenliğini sağladıkları Tadef Beldesinde teröristlerin özel ve kamu mülklere yüksek sayıda bubi tuzakları ve mayın yerleştirmiş olduklarına dikkat çekti. Genel Komutanlık bomba imha ekiplerinin beldede bulunan tüm özel ve kamu mülkleri söz konusu bubi tuzakları ve mayınlardan temizlemek için yoğun operasyonlar başlattıklarını belirtti.

Tadef Beldesinin Halep kırsalında teröre karşı mücadelede taşıdığı stratejik öneme dikkat çeken Genel Komutanlık; teröristlerin ikmal ve destek hatlarını kesmesinin yanı sıra IŞİD’e karşı askeri operasyonların hızlandırılması ve yoğunlaştırılması açısından da önemli bir istasyon teşkil edeceğini kaydetti.

Genel Komutanlık bülteninin sonunda; Suriye Arap Cumhuriyeti topraklarının istisnasız her karış toprağının tamamen terörden temizlenmesi, halkın güvenlik istikrarının sağlanmasına dek teröre karşı savaşın azim ve kararlılıkla devam edeceğinin altını çizdi.

Stratejik Öneme Sahip Tadef IŞİD’ten Kurtarıldı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık