FilistinHaberlerOrtadoğu

Su kesintisini protesto eden Filistinliler Nablus’ta caddeyi trafiğe kapattı

Nablus kentinin doğu mahallelerinde dün akşam (9 Ağustos Pazar) kentte yaşanan uzun süreli su kesintilerini protesto eden onlarca Filistinli gençle Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri arasında çatışma çıktı.

Kaynaklara göre, onlarca genç kentin doğusundaki Amman Caddesi’ni taşlarla ve yaktıkları otomobil lastikleriyle trafiğe kapattı. Gösterici gençlerin ayrıca Nablus Belediye Başkanı Gassan Eş-Şek’a aleyhinde slogan attıkları ifade edildi.

Gençlerin caddeyi trafiğe kapatmaları üzerine bölgeye polislerin geldiği ve caddeyi yeniden trafiğe açmak istedikleri, bu arada polislerle gençler arasında çatışma çıktığı bildirildi.

Nablus’un doğu bölgesinde Filistinli gençler ile Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik güçleri arasında başlayan çatışmanın daha sonra Eski Belde girişine, Doğu Garajlar Kompleksi ve Kerum Aşur bölgesi yakınlarına kadar yayıldığı ifade edildi.

Gösterinin Nablus Belediyesi’nin su dağıtımında izlediği politikayı protesto amacıyla düzenlendiği kaydedilirken, Batı Yaka’da sıcaklıkların artmasına rağmen kentin özellikle doğu bölgesinde uzun süreli su kesintilerinin yaşandığına dikkat çekildi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2021 (28) içerik yüklenmiştir.